Hlavná obsah

Upozorňujúca správa

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne
 

Dni Mateja Hrebendu

V Martine sa v dňoch 22. 10. - 23. 10. 2010 uskutočnil v poradí už pätnásty ročník prehliadky nevidiacich a slabozrakých recitátorov a literárnych tvorcov Dni Mateja Hrebendu. Prehliadky sa konajú už od roku 1977 a ich poslaním je nadviazať na odkaz Mateja Hrebendu, ktorý aj napriek zrakovému obmedzeniu dokázal na Slovensku šíriť najmä knižnú kultúru. Už tradične pozostáva z dvoch častí - súťaže v prednese poézie, prózy a hlasového divadla a autorskej súťaže.

Ako každoročne, tak aj teraz sa tejto prehliadky zúčastnili aj žiaci našej školy. Získali viacero ocení. V prednese poézie získali striebornú plaketu žiaci Gaži a Koprda, v reprodukcii prózy zlatú plaketu žiak Miženčík. So scénkou Hádka období si vybojovali zlatú plaketu a s predstavením Povesť slovenského národa striebornú plaketu.