V júni nás pozvala partnerská škola z Opavy na športovú súťaž Slezská Harta. Hlavným športom bola súťaž v bicyklovaní na tandemoch. Posádku tvorili 1 žiak a 1 sprievodca. Vo voľných chvíľach si žiaci vyskúšali aj iné športy - streľbu z kuše, plávanie či pádlovanie v stoji paddleboarding.

Pretože 1. júna bola sobota, presunuli sme oslavu Dňa detí na piatok 7. júna. Pre žiakov sme pripravili hľadanie pokladu, ku ktorému sa museli prebojovať prekonávaním rôznych prekážok. Jazda v invalidnom vozíku aj na koni, sprevádzanie najmenších, poznávanie predmetov hmatom rúk a nôh, rozlišovanie zvukov... Každý to napokon zvládol a okrem odmeny si mohol odniesť aj lístok na diskotéku a dávku pukancov.

V Košiciach bola výstava výrobkov z LEGA. Boli sa na nej pozrieť aj naši žiaci z prvého stupňa. Výstava s názvom Bricklandia ich veľmi zaujala.

Kráľovstvo hračiek - tak by sme mohli nazvať výstavu hračiek v Tatranskej Lominici. Boli si ju pozrieť naše deti z materskej školy a žiaci prvých ročníkov základnej školy.