Hlavná obsah

Upozorňujúca správa

V stredu 19. 12. 2018 ukázali žiaci našej školy svoju šikovnosť pred zamestnancami školy, bývalými zamestnancami a svojimi rodičmi. Program vianočnej akadémie bol veľmi bohatý a trval vyše hodiny. Predstavili sa v ňom deti zo škôlky, z prvého aj druhého stupňa ZŠ a zahanbiť sa nedala ani praktická škola. V programe odzneli piesne, tance, vianočné vinše aj hlasové divadlo.

12. decembra 2018 sa vybraní žiaci školy zúčastnili na festivale Tmavomodrý svet 2018. V programe za našu školu vystúpili: spevácky zbor, tanečný krúžok, hlasové divadlo žiakov I.C a pásmo, ktoré si pripravili žiaci III. A triedy.

Koncom novembra sa konala celoslovenská súťažná prehliadka recitátorov a literárnych tvorcov so zrakovým postihnutím v Bratislave. Naši žiaci nás úspešne reprezentovali a v kategórii A1 - A2  prednes poézie sme získali zlatú a striebornú plaketu.

V kategórii hlasové divadlá sme si vyslúžili zlatú plaketu za Vianočnú poštu od D. Heviera a za Legendu o vetvičke imela sme získali striebornú plaketu.

 

5.12. 2018 sme potešili chorých klientov Charitného domu v Žakovciach. Pedagógovia spolu so žiakmi im pripravili milé prekvapenie v podobe kultúrneho vystúpenia.

Žiaci 7. a 8. ročníka ZŠ sa zúčastnili interaktívnej výstavy Leonardium v Prešove. 

Spoločne sa preniesli do doby, kedy žil známy umelec, vedec, architekt, vynálezca, sochár a maliar Leonardo da Vinci.