Hlavná obsah

Upozorňujúca správa

Spoločnosť SILCOM Multimedia SK, popredný slovenský vydavateľ výučbových programov, sa rozhodla vzhľadom na mimoriadnu situáciu sprístupniť kompletnú ponuku výučbových programov na portáli Didakta.sk na celú dobu karantény pre učiteľov, rodičov i žiakov zadarmo.
Spolu je k dispozícii 39 interaktívnych titulov pokrývajúcich široké spektrum vyučovaných predmetov pre prvostupňové i druhostupňové vzdelávanie. Programy sú určené predovšetkým k precvičovaniu a overovaniu vedomostí a znalostí žiakov.
Prístup k interaktívnej výučbe je zabezpečený jediným spoločným menom a heslom pre všetkých požívateľov:

Web: www.didakta.sk

Login: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Heslo: MINEDU

Technické informácie:
K obsahu portálu môžete pristupovať pomocou bežného webového prehliadača alebo nášho Projektoru - vzhľadom ku končiacej podpore obsahu vo formáte Adobe Flash vo webových prehliadačoch doporučujeme práve náš Projektor - zdarma.

Aplikáciu DidaktaSK Projektor je možné sťahovať z tohoto linku: DidaktaSK-Setup-1.0.0.zip (verzia pre OS Windows 7, 8, 10). Po spustení inštalačného súboru sa môže objaviť oznámenie SmartScreen filtra programu Windows Defender - pre pokračovanie v inštalácii kliknite na odkaz „Ďalšie informácie“ a potom vyberte „Spustiť aj v tomto prípade“. Ďalej podporujeme linuxové distribúcie a Mac OS (link na vyžiadanie).
V prípade použitia webového prehliadča doporučujeme použiť Microsoft Edge (najrýchlejšie nastavenie a povolenie Flash) pred Google Chrome.
Ako povoliť obsah v Microsoft Edge: https://support.microsoft.com/sk-sk/help/4532571/microsoft-edge-turn-on-flash
Ako povoliť obsah v Google Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/6258784?hl=sk
Upozorňujeme, že pre užívateľov z radov rodičov a žiakov vzhľadom k ich množstvu neposkytujeme z kapacitných dôvodov živú technickú podporu na telefónnych linkách spoločnosti, všetky prípadné technické informácie sú uvedené na našom webe v sekcii Podpora.

Akcie platí do odvolania – predpokladáme, že do doby nástupu žiakov späť do škôl.

Vydavateľstvo AITEC sprístupnilo na svojej stránke učebnice, ktoré vydali. V našej škole sa z ich ponuky využíva hlavne prírodoveda a vlastiveda. Učebnice nájdete na: https://www.aitec.sk/ucimezdomu

Pre prístup je potrebná bezplatná registrácia.

Upozorňujem rodičov na možnosť stiahnuť pre žiakov našej školy zvukové knihy, ktoré má vo svojej databáze Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči.

Na stránke www.skn.sk je potrebné sa najprv zaregistrovať, čo sa dá urobiť cez internet. Potom si môžete vyberať z veľkého množstva kníh.

O knihách, ktoré by žiaci mali poznať v rámci povinného čítania sa poraďte s triednym učiteľom alebo učiteľom slovenského jazyka.

Relácia Školský klub – hodinka z triedy bez kriedy bude mať od pondelka (30.3.) dvojnásobné trvanie, teda 90 minút. Prinesie už aj aktivity pre žiakov 2. stupňa ZŠ. Televízia sa pre pokračovanie relácie rozhodla aj vďaka nadpriemernej sledovanosti a vynikajúcim reakciám divákov.

Školský klub sa vysiela na Dvojke každý pracovný deň od 9:15. Relácia bude rozdelená do troch blokov – vyučovanie pre 1.-2. ročník, 3.-4. ročník a 5.-7. ročník ZŠ. Každý deň bude vysielaniu dominovať jeden predmet. Naďalej však bude pokračovať medzipredmetový charakter vyučovania a úlohy budú stavané tak, aby v sebe pokrývali viaceré problematiky.

"K moderátorovi a učiteľom do vysielania pribudne aj metodik. Ten najmä rodičom vysvetlí, na čo sa jednotlivé úlohy zameriavajú a aké zručnosti rozvíjajú. Veríme, že takéto vysvetlenie pomôže divákom lepšie pochopiť spôsob koncipovania úloh a dá im tipy, ako s deťmi doma pracovať,“ povedal Peter Halák, riaditeľ neziskovej organizácie Indícia.

Školský klub vzniká vďaka podpore ČSOB nadácie. Obsahovú, metodickú a organizačnú podporu zabezpečuje Indícia. Učitelia sú z viacerých škôl z rôznych slovenských miest.