Hlavná obsah

Upozorňujúca správa

Súťaž v čítaní a písaní Braillovho písma

Tak ako každý rok, aj tento sa pri príležitosti svetového dňa Braillovho písma, konala v aule súťaž v čítaní a písaní Braillovho písma. Tento krát bola obohatená o niektoré nové disciplíny. Prihlásilo sa 10 súťažiacich prevažne z radov starších žiakov.

Súťaž pozostávala z týchto disciplín:

  1. opis textu na presnosť (za každú chybu mínus bod),
  2. čítanie neznámeho textu na čas (pri nesprávnom slove sa odrátal bod),
  3. za určitý časový limit napísať čo najviac zapamätaných slov, ktoré im boli prečítané (za každé správne slovo získali jeden bod),
  4. napísať 10 podstatných mien na určiné začiatočné písmeno,
  5. diváci nadiktovali rôzne písmená a z týchto písmen museli vytvoriť slová, mali to byť podstatné mená.

 V porovnaní s minulým rokom sa prvé dve miesta nezmenili. S počtom bodov 63 vyhral M. Kutliak, na druhom mieste s počtom bodov 46 M. Ferenčák a na treťom mieste s počtom bodov 45 sa umiestnil J. Oláh, všetci zo 7. A triedy.

Všetci súťažiaci boli odmenení srdiečkami, ktoré si môžu vymeniť za sladkosť v školskom bufete.