Hlavná obsah

Upozorňujúca správa

Školský výlet

Tohto školského roku sme žiakov našej školy prekvapili dvojdňovými výletmi. Mali ich ako darček k výročiu založenia školy. Prvý deň sme sa spoločne vybrali do rozprávkovej dedinky vytvorenej na motívy rozprávok P. Dobšinského Habukuky na Donovaloch. Deti sa ocitli v mestečku s čarovnými domčekmi rôznych tvarov a mien: zakliate Čierne mesto, Hodovňa, Železná hora, Slnečník, domček Proroka Raka ...Návšteva rozprávkovej dediny vás vtiahne do originálnej atmosféry slovenských rozprávok. Laktibrada, Popolvár, Zlatá Priadka a ďalší hrdinovia ľudových príbehov. Deti spoznali originálnu rozprávkovú architektúru, interaktívne divadelné predstavenia, ukážky ľudových remesiel.

Na druhý deň mali možnosť žiaci 2. stupňa okúpať sa a zašantiť na tobogánoch v aquaparku Tatralandia, odkiaľ si doniesli kopec zážitkov. Žiaci prvého stupňa sa išli do obľúbeného rekreačného strediska Alpinka. Deti sa vyšantili na detskom ihrisku, šmýkačkách, preliezačkách, hojdačkách, trampolíne...Potom absolvovali vstup do areálu Wild West Show, kde sa pobavili na predstavení v amfiteátri, po ktorom si mohli ohmatať rôzne zvieratká. Povozili sa aj na koňoch. Po predstavení deti čakalo ďalšie prekvapenie- jazda na vláčiku- detskej železnici do stanice Čermeľ, kde už čakal autobus.