V utorok 26. marca 2024 sme si v škole pripomenuli Deň učiteľov. Pre všetkých pedagógov bolo v aule pripravené hudobné vystúpenie skupiny "Kopa" z Prešova a tiež milé prekvapenie - listy a kresby od ich žiakov.

23.3.2024 sa v Zlatovciach pri Trenčíne konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v kolkoch. V silnej konkurencii medzi našimi a bratislavskými žiakmi sa v kategórii juniorov na 1. a 2. mieste umiestnili naši žiaci PŠ Dávid a Tomáš. V kategórii deti nás úspešne reprezentovali žiaci ZŠ pre ZP Jožko a Erika. Umiestnili sa na krásnom 2. a 3. mieste.

Blahoželáme!!!

20. 3. 2024 starší žiaci našej školy navštívili odborný liečebný ústav Predná Hora. V prednáške na tému "Novodobé nelátkové závislosti", sa dozvedeli, ako si vybudovať zdravé návyky pri používaní mobilov a internetu a tým predchádzať vzniku závislosti.

V piatok 15.3. 2024 našu školu navštívili pedagógovia z  Budapešti. Prišli z internátnej školy, kde tiež vzdelávajú zrakovo postihnuté deti rôzneho veku. Ide o jedinú školu v Maďarsku, ktorá vzdeláva ZP deti.

Okrem prehliadky našej  školy maďarskí kolegovia absolvovali aj návštevu SKN Mateja Hrebendu a expozície v Múzeu špeciálneho školstva.

Výmena skúseností všetkých obohatila.

V rámci návštevy Knižnice Jána Henkela v Levoči žiaci 3. a 4. ročníka pracovali
s knihou Max and Bird.

Čítanie v a konverzácia v anglickom jazyku boli novým zážitkom. Žiaci sa zoznámili
s Maxom a Birdom.

Keď sa Max stretne s Birdom, Max si myslí, že by sa mohli spolu spriateliť.
Tiež by rád prenasledoval Vtáčika a možno by ho zjedol ako chutnú maškrtu.
Ale o tom nie je priateľstvo. je to tak?

Po prečítaní knihy si žiaci mohli vyrobiť hlavných predstaviteľov a popri tom rozvíjať konverzáciu v anglickom jazyku..