V našej škole pribudla nová terapia pre žiakov. Ide o fototerapiu.

Fototerapia – liečba zdravým svetlom predstavuje alternatívnu terapeutickú metódu. Jej použitie je vhodné predovšetkým v zimných mesiacoch, počas zamračených dní a pre ľudí, ktorí majú z rozličných dôvodov nedostatok svetla.

Bez nežiaducich účinkov prispieva k normalizácii porúch denného cyklu spánok – bdenie, navodzuje normálnu duševnú pohodu a pomáha napraviť sezónne psychické ťažkosti (depresia, úzkosť spavosť, priberanie na váhe ...). Jej použitie je opodstatnené tiež pri psychosomatických ochoreniach (bolesti hlavy, svalov ...).

V našej škole je  fototerapia využívaná na podporu pozitívneho naladenia žiaka, jeho motivácie, pozornosti, sviežosti.

Terapie prebiehajú pravidelne u školskej psychologičky. Ide o príjemnú a rýchlu metódu.  Intervencia je pre žiakov školy poskytovaná bezplatne.