Hlavná obsah

Upozorňujúca správa

V máji 2012 si naša škola pripomenula 90. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti bola v Múzeu špeciálneho školstva otvorená výstava Hmat a sluch v procese vzdelávania. Krátky film z vernisáže natočila TV Levoča.

4. mája 2012 sa žiaci školy predviedli so svojimi schopnosťami na školskej akadémii v levočskom divadle. Popoludní sa konali oficiálne oslavy, na ktorých bol prítomný aj vedúci kancelárie prezidenta z Košíc pán Oto Szabo.

7. mája 2012 boli dvere školy otvorené dokorán pre všetkých, ktorých zaujíma, ako sa vzdelávajú nevidiaci. Prišli aj bývalí zamestnanci a bývalí žiaci školy. Pozreli si nové pomôcky, špeciálne učebne, prestavaný internát, vstavaný výťah a mnohí z nich vyjadrili úprimný obdiv nad tým, ako sa škola zmenila.

Reportáž televízie TA3, ktorá zachytáva atmosféru tohto dňa si môžete pozrieť na adrese:

http://www.ta3.com/embed/A3C94500-47A0-4683-B57B-072238E672E9.html