Hlavná obsah

Upozorňujúca správa

Milí žiaci!

 

Veľa sa píše a hovorí o tom, aký dôležitý je šport a pohybová aktivita. Správna motivácia žiakov k športovej aktivite na úkor iných činností sedavého charakteru (učenie, televízia, počítač...) má z dlhodobého hľadiska význam pre celú populáciu.

Aj mojím hlavným cieľom je, aby sa naši žiaci hýbali, aby telesná výchova bola dôležitou časťou vyučovania. Možností na realizáciu je veľa. Ale čo ak sedíte doma? Ponúkam Vám zopár možností, ako si môžete zacvičiť priamo vo vašej obývačke, na dvore, či v prírode a urobiť niečo pre svoje telo, zdravie, imunitný systém.

  1. Poďme spolu cvičiť doma – ON LINE

Skoro každý z nás ma účet na facebooku. Stačí ak si do vyhľadávača zadáte – Slovenská asociácia športu na školách. Ide o verejnú stránku, kde si môžete každý deň zacvičiť s niekým iným, s niekým, kto prijal výzvu a pustil sa do „ON LINE hodiny telocviku“. Vyskúšate si zážitkovú telesnú výchovu s rôznymi telocvikármi, športovcami, mladými športovými nádejami i mnohými osobnosťami športu.

Ako na to: Prihlás sa na facebook, do vyhľadávača napíš „Slovenská asociácia športu na školách“, vyber si video a začni cvičiť. Keď nie si technicky zdatný, alebo máš problém so zrakom, popros o pomoc rodiča alebo súrodenca. Môžete si zacvičiť spolu.

  1. Kruhový tréning na doma, ktorý pre Vás zostavil náš p. učiteľ Tomáš Kočiš.

Čo to vôbec kruhový tréning je? Kruhový tréning = „KRUHÁČ“ je výborný spôsob, ako pracovať na rozvoji svojej sily, flexibility, celkovej kondície a vytrvalosti . Tento tréning obsahuje 8 cvikov – cvičíš jeden cvik po druhom. Každý cvik vykonávaš 30 sekúnd, dáš si pauzu 30 sekúnd a cvičíš ďalší cvik 30 sekúnd a zasa pauza 30 sekúnd a takto dookola až po 8. cvik. Po odcvičení všetkých 8 cvikov si oddýchneš 2 - 3 minúty a ideš ďalšie KOLO. Počas dňa si skús odcvičiť aspoň 2 – 3 krát celý okruh. Keď to zvládneš odcvičiť naraz, je to super.   

Ak cvičenie zvládaš a zdá sa ti jednoduché, pridaj si ďalší cvik, ktorý poznáš. Naopak, ak sa ti zdá ťažké, predĺž si pauzu medzi cvikmi. Ak nemáš stopky tak každý cvik zopakuj 10 krát a odcvič ho poriadne! Cvičenie zopakuj každý deň. J

Ešte jedna rada. Ak máš doma fit loptu, tak počas pozerania televízie, učenia, alebo práce za počítačom, vymeň ju za stoličku, kreslo.

Pre rodičov, ktorí sú doma a majú menšie deti posielam link na zopár zábavných pohybových hier https://eduworld.sk/cd/jaroslava-konickova/4308/jednoduche-pohybove-a-poznavacie-hry-v-byte-alebo-v-dome?fbclid=IwAR39p4Me7m1IyGa2EJJdS4DpNckuXAR75nCjdLEFYNX-0aQylPIi4N6JD00

DOSŤ BOLO REČÍ...ZAPNI SI HUDBU A POĎ DO TOHO!

NAJSKÔR NIEČO NA ZAHRIATIE:

Atletická abeceda – lifting, skiping, predkopávanie, zakopávanie – dá sa robiť aj na mieste alebo vybehni na záhradu a zacvič si to v pohybe. Trochu sa rozcvič, cviky poznáš z hodín telesnej výchovy a vrhni sa na „kruháč“.

Celkovo si dáš tri kolá, zložené z nasledujúcich 8 cvikov.

1.PANÁK

  1. SKIPING + BOXOVANIE ( tzv. nízky poklus na mieste a zároveň vystierať striedavo ruky dopredu do predpaženia ako keby si boxoval)
  2. DREPY
  3. VÝSKOK Z DREPU
  4. VZPOR LEŽMO – (30 sekúnd držíš)

6. KLIKY

7. VÝPADY

8. VÝSKOKY