Hlavná obsah

Upozorňujúca správa

Spoločnosť SILCOM Multimedia SK, popredný slovenský vydavateľ výučbových programov, sa rozhodla vzhľadom na mimoriadnu situáciu sprístupniť kompletnú ponuku výučbových programov na portáli Didakta.sk na celú dobu karantény pre učiteľov, rodičov i žiakov zadarmo.
Spolu je k dispozícii 39 interaktívnych titulov pokrývajúcich široké spektrum vyučovaných predmetov pre prvostupňové i druhostupňové vzdelávanie. Programy sú určené predovšetkým k precvičovaniu a overovaniu vedomostí a znalostí žiakov.
Prístup k interaktívnej výučbe je zabezpečený jediným spoločným menom a heslom pre všetkých požívateľov:

Web: www.didakta.sk

Login: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Heslo: MINEDU

Technické informácie:
K obsahu portálu môžete pristupovať pomocou bežného webového prehliadača alebo nášho Projektoru - vzhľadom ku končiacej podpore obsahu vo formáte Adobe Flash vo webových prehliadačoch doporučujeme práve náš Projektor - zdarma.

Aplikáciu DidaktaSK Projektor je možné sťahovať z tohoto linku: DidaktaSK-Setup-1.0.0.zip (verzia pre OS Windows 7, 8, 10). Po spustení inštalačného súboru sa môže objaviť oznámenie SmartScreen filtra programu Windows Defender - pre pokračovanie v inštalácii kliknite na odkaz „Ďalšie informácie“ a potom vyberte „Spustiť aj v tomto prípade“. Ďalej podporujeme linuxové distribúcie a Mac OS (link na vyžiadanie).
V prípade použitia webového prehliadča doporučujeme použiť Microsoft Edge (najrýchlejšie nastavenie a povolenie Flash) pred Google Chrome.
Ako povoliť obsah v Microsoft Edge: https://support.microsoft.com/sk-sk/help/4532571/microsoft-edge-turn-on-flash
Ako povoliť obsah v Google Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/6258784?hl=sk
Upozorňujeme, že pre užívateľov z radov rodičov a žiakov vzhľadom k ich množstvu neposkytujeme z kapacitných dôvodov živú technickú podporu na telefónnych linkách spoločnosti, všetky prípadné technické informácie sú uvedené na našom webe v sekcii Podpora.

Akcie platí do odvolania – predpokladáme, že do doby nástupu žiakov späť do škôl.